Sokan gondolják azt, hogy startupokba fektetni csak a milliomosok kiváltsága, ez azonban tévedés. Pár tízezer forinttal is be lehet szállni egy-egy jó ötlet finanszírozásába, és bár a kockázat nagy, a lehetséges hozam is figyelemreméltó. Ráadásul ma már a legtöbben az úgynevezett szindikált befektetéseket keresik, amelyben közösen vállalják a kockázatot más befektetőkkel, ráadásul ez arra is lehetőséget teremt, hogy az ember diverzifikáljon és több különböző startupba fektessen, amelyek közül ha egy is sikeres lesz, akkor máris pluszban lehet kiszállni az ügyletből. Minderről Pistyur Verával, az Oktogon Ventures partnerével, a Bridge Budapest ügyvezetőjével, Csillag Péterrel, a Hungarian Business Angels Network (HUNBAN) alapítójával, és Kövesdi Gáborral, a Brancs alapítójával beszélgettünk.
Meg lehet-e hódítani a keleti-európai régióból a világot, úgy, hogy egy cég, a saját szektorában Európa első legalább 10 milliárd dollár értékű startupja, azaz decacornja legyen? Úgy tűnik, hogy igen. Az ötlet adott, 10 perc alatt a sarki boltból beszerezhető dolgokat házhoz szállítani. Hogy ezzel még Premier League csapat edzőmez szponzorának is lehet lenni, az már mazsola a kuglófon. Az alábbiakban a Getir történetét ismerhetik meg.
Kék Bolygó Start-Up Trambulin névvel indított kelet-közép-európai startup akcelerátor és mentorprogramot a Kék Bolygó Klímavédelmi Alapítvány a Közép-dunántúli Regionális Innovációs Ügynökséggel együttműködve tavaly októberben. A program keretében 12 fenntarthatóság központú startup kapott szakmai támogatást, és egyikük egy nagy lépéssel közelebb kerülhetett egy tőkebefektetés lehetőségéhez is.
Szerdán este tartották a HubHub Budapest közösségi iroda első pitch versenyét, melynek során a startupok 5 perces pitchekben három témában - proptech, okos város, green living - mérték össze a tudásukat. A győztes szállodai papírmunkát és ajánlatokat okos platformra megálmodó Screbo lett.
Egyebek mellett parabolikus napkollektort, IORA Smart Systemet, e-zászlót gyártó vállalkozások nyerték az MVM Edison Light Up! energetikai startup idei versenyét.
Szakértői jóslatok szerint az energiaipar évtizedek múlva teljesen más lesz, mint napjainkban: fontosabb szerepe lesz a zöldenergiának és teljesen más technológiák jelentik majd az alapját. Ennek a jövőnek az alakításában a folyamatosan fejlesztő nemzetközi cégóriások mellett a startupoknak is jelentős szerep jut. Megnéztük, hogy mivel foglalkoznak a 2016-os év leggyorsabban fejlődő energetikai startupjai, és hogy mi a helyzet Magyarországon.
A társadalmi célú vállalkozások ösztönzésére, valamint az infokommunikációs és távközlési startup vállalkozások piacra lépését segítő szakértői hálózat kialakításának támogatására lehet beadni a pályázatokat hétfőn a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program (GINOP) keretében, együttesen 3,8 milliárd forint keretösszeggel - tájékoztatta Rákossy Balázs, a tárca európai uniós források felhasználásért felelős államtitkára az MTI-t. Fontos tudni, hogy kiemelt felhívásokról van szó, így ezeken csak a korábban kormányhatározatban nevesített intézmények nyújthatnak be támogatási igényt.
Egy 2,5 milliárd forintos GINOP-os pályázat jelent meg, mely felhívásra kizárólag a Kormányzati Informatikai Fejlesztési Ügynökség, mint központi költségvetési szerv nyújthat be kérelmet. A pályázatot benyújtani 2016. január 18-tól lehetséges 1 hónapon keresztül.
Hiába csökkent a Fed, a hitelkamatok csak emelkednek.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Megérkezett év végi, korlátozott ideig elérhető Signature-akciónk!
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?